KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14665210
nr 1466 5210
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, daterad 47, mansporträtt, 20x15, yttermått inklusive ram: 32x26, akvarell
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:52:09
100 kr
150 kr
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman